KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci
Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji
architektura krajobrazu inżynieria środowiska inżynieria i gospodarka wodna gospodarka przestrzenna geodezja i kartografia

Koło Naukowe Geodetów

aktualizacja: 09.01.2017
------------------------------------


Koło Naukowe Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie składa się z dwóch współgrających ze sobą sekcji: Geodezyjnych Pomiarów Specjalnych i Fotogrametrii.

 • Sekcja fotogrametryczna powstała w lutym 2012 i daje studentom możliwość korzystania z nowoczesnych technologii pomiarowych, w tym skaningu laserowego. Spotkania prowadzone w formie wykładów, a także na sali komputerowej, pozwalają przekazać wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Dostępne oprogramowanie: Leica Cyclone, Terrasolid firmy Terrascan oraz Dephos stwarza możliwość dostosowania swoich umiejętności do potrzeb rynku pracy i czyni z nas wartościowych pracowników.
 • Sekcja Pomiarów Specjalnych jest to połączenie tradycyjnych metod pomiarowych z nowoczesna techniką wykorzystującą odbiorniki GNSS/GPS. Wykonane pomiary są przetwarzane i analizowane przez studentów.

  Ważnym elementem działalności Koła Naukowego jest organizacja obozów naukowych. Nasi studenci planują i realizują prace terenowe, które następnie są opracowywane. Organizacja obozów daje możliwość nabycia i udoskonalenia praktycznych umiejętności niezbędnych w wykonywanym zawodzie. Stworzone opracowania studenci często prezentują na różnych konferencjach naukowych.

  Koło organizuje co roku Rajdy Geodetów na które zapraszane są inne Koła Naukowe działające na terenie naszego kraju. Są one kolejnym sposobem na poznanie nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania. Stwarzają także możliwość do wymiany poglądów na temat różnych rozwiązań i zastosowanych technik w geodezji. Wszystkich zainteresowanych działalnością Koła, zapraszamy na stronę internetową oraz nasz profil na Facebook’u.


  Koło Naukowe Geodetów
  Facebook Koła Naukowego Geodetów

  Zdjęcia:
 • Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, Al. Mickiewicza 24/28, 30-059 Kraków, tel. 12 662 41 65, fax. 12 633 11 70 , 2009-2018    Redaktor    Polityka cookies